0 532 302 57 63 ayhanlarvinc@gmail.com

Teleskopik Vinç Kiralama

 

Teleskopik Vinç Nedir?

Bu yazımızdaki konumuz; “Teleskopik Vinç Kiralama“, Nezaman tercih edilmelidir ve diğer vinçlerden farkı nedir sorularına yanıt vereceğiz. Vinçler İnsanların ulaşamayacağı yükseklikteki yerlere kolay şekilde ulaşmakta olan iş makineleridir. Kimi zaman yüksek yapıdaki binaların dış kısmının sıvanması için kullanılır. Kimi zaman da camlarım takılması, yıkanması ya da yüksek direklerde tamir ya da afiş asılabilmesi gibi işlemlerin yapılmasını sağlamaktadır. Vinçler yüksek yerlere ulaşabilmenin dışında oldukça ağır malzeme ya da cihazların kaldırılabilmesi içinde gerekli cihazlardan biridir.

Bahsedilen ihtiyaçlara göre farklı amaçlarda kullanılmak üzere üretilmiştir. Günümüzde özellikle köprü, otoyol ya da yüksek katlı yapı inşaatında kullanılan kamyon gibi araçların kaldırılması için vinç kullanılmaktadır. İnşaat içinde gerekli olan yüksek bölgelere kamyonların ulaştırılması için de kullanılan vinçler, Teleskopik vinç adı ile piyasaya sürülmektedir.

teleskopik-vinc-kiralama

teleskopik-vinc-kiralama

Bahsedilen vinç çeşitleri için sağlamış olduğumuz kiralık Teleskopik Vinçlerimiz ile hizmetlerimiz, İstanbul’un tüm ilçe ve semtleri için sorunsuz olarak gerçekleştirilmektedir. Vinç araçlarımız 100 tona kadar ağırlıkta olan eşya, araç ya da cihazların kaldırılabilmesini sağlar. Vinçlerimiz düzenli olarak bakım ve onarım işlemlerinden geçirilmekte ve ikinci el olarak müşterilerimize kiraya verilmektedir. Buna göre Türkiye’nin farklı şehirlerinde inşaat ya da köprü ihalesi almış ve çalışmaları belirli aylar için gerçekleştirecek olan firmalar, uzun yıllar için vinç satın alıp götürmek yerine, 100 tonluk vinç kiralama hizmetimizden yararlanarak, uygun fiyatlar üzerinden kiralamakta ve daha sorunsuz olarak çalışmalarını yürütebilmektedir.

 

 

Teleskopik Vinç Kiralama Püf Noktalar

Teleskopik vinçler diğer vinç çeşitlerine oranla, ciddi anlamda ağır yük ve eşyalar için üretilmişlerdir. Özellikle kepçe, kamyon ya da tır gibi tonluk araç ya da cihazlar için ideal sistemlerdir. Genel olarak tırların birleştirilmesi olarak nitelendirilen, yaklaşık 8 ile 14 teker sistemli araçlar üzerine oturtulan 100 tonluk vinç kiralama hizmetleri sonrasında, anlaşılan süre ve zaman dilimleri için kiralayan kişi tarafınca kullanılabilmektedir.

Ancak bu vinçlerin kullanılabilmesi için, deneyim ve tecrübelerin edinilmiş olması gerekmektedir. Vinçler sıradan taksi ya da otobüs gibi araçları kullanan kişilerin kullanamayacağı araçlardır. Araç olmanın dışında kaldırma ve indirme gibi işlemleri yerine getirebilmesini sağladığı için cihaz olarak da nitelendirilmektedir. Sepetli, mobil, sepetsiz, sabit ve sepetsiz gibi çeşitli vinç araçlarının kiralanması için sektörde uzun senelerden beri hizmet veren firmamız, 100 tonluk vinç kiralama hizmetlerini de gerçekleştirmektedir.

Teleskopik Vinç Kiralama

Müşterilerimizin kendi isteği ve arzusuna göre özel gün ya da aylar için teleskopik vinç kiralıyoruz. Bu tür vinçler toprak ya da çamur gibi alanlarda kullanılmak üzere üretilmemiştir. Oldukça ağır malzemeler içerdiği için daha çok taşlık ve özel yollarda kullanılması gereken vinçler, toprak veya çamur bölgelerde kullanılması durumunda, batabilmektedir. Farklı ihtiyaçlar sebebi ile 100 tonluk teleskopik vinç kiralama hizmetimizden yararlanmak isteyen kişilerin en büyük sorunlarından birisi de vinçleri kimin kullanacağı konusudur.

Özel Operatör İle Sağlanan Vinç Kiralama Hizmeti

Araçların ön ve arka kısımlarına özel tekerlek ve lastik ilave edilmesi ile birlikte kullanılmakta olan teleskopik vinçler, yaklaşık 50 metre yüksekliğe ulaşabilecek kapasitede olmaktadır. Kurumsal firmaların inşaat yapımında, okul inşaat yapımında ya da yüksek ev inşaat yapımında oldukça kullanılmakta olan teleskopik vinç araçları, aynı zamanda ülkemizde dâhil olmak üzere dünyanın pek çok farklı ülkesinde futbol ya da basketbol gibi stat inşaatlarında da sorunsuz olarak kullanılabilmektedir.

Vinçleri kullanmayı bilen ve gerekli eğitimlere sahip olan kişilerin kullanması oldukça önemlidir. 100 tonluk teleskopik vinç kiralama hizmetimizden yararlanmak isteyen müşterilerimiz için sağladığımız avantajlardan birisi de vinç operatörleridir. Vinçler yalnızca yükün ulaştırılması için kullanılmaz. Aynı zamanda kaldırılacak ya da indirilecek olan ürün ya da araçlar için de kullanılır. Vinç sisteminin çalıştırılabilmesi işini de sağlayan vinç operatörlerimiz, 100 tonluk teleskopik vinç kiralama süreleri içerisinde düzenli olarak görev almaktadır.

Teleskopik Vinçler En Fazla Kaç Ay Kiralanır?

Teleskopik vinç araçları genel olarak 20, 40 ya da 60 ton gibi farklı kategorilere ayrılmıştır. En yüksek kapasitesi olarak bilinen 100 tonluk modelleri de bulunmaktadır. 100 tonluk teleskopik vinç kiralama Tır ya da kepçe gibi yüksek ton ağırlığına sahip olan araçlar için tercih edilmektedir. Avantajları sayesinde, daha kolay elde edilebilmektedir. Fabrika çıkışlı ve sıfır olarak satışa sunulan vinçler yerine oldukça uygun fiyatlar üzerinden gerçekleştirilen 100 tonluk kiralama süreleri, müşterilerimizin isteğine göre gerçekleştirilmektedir. Kısacası en fazla 8 ay gibi kiralama süresi bulunmamaktadır. Müşterilerimiz isterse vinçleri, 5 yıl gibi uzun bir süreler için de sorunsuz olarak kiralayabilmektedir.

 

Teleskopik vinçler kolaylıkla belirli ağırlıktaki yükleri kaldırabilmektedir. İş ve işçi güvenliği ile ilgili her türlü sistem teleskopik vinç bünyesinde bulunmaktadır. Belirlenen çekim işlemleri içerisinde gerekli görülen farklı teçhizatlar da kullanıma dahil edilebilmektedir. Teleskopik vinçler ağır kaldırma sistemlerine rağmen hareket halinde iken yola ve çevreye zarar vermeden işlem yaparlar. Birçok makine türü ilerlerken yol üzerinde hasar meydana getirirken teleskopik vinçler bu yönden avantaj sağlamaktadır. Ağır kaldırma sistemine göre oldukça hızlı hareket edebilme özelliğine sahiptir. Kolaylıkla gerekli bölgeye ulaşım sağlayabilmektedir. Ağır kaldırmak için kullanılan vinç türlerinin bazılarında römork ya da çekici kullanımı gerekli olmaktadır. Teleskopik vinç ise römork ya da çekici olmadan işlemini hızlı bir şekilde yapabilmektedir.

Teleskopik vinç birçok vinç türüne göre farklı türlerde kullanışlı hizmet sunmaktadır. Yüksek maliyetli bir araç olmasından olayı kiralama ile işlem görmesi daha ekonomik olmaktadır. Gerekli görülen alanlarda ve zaman diliminde kolaylıkla teleskopik vinç ihtiyacı kiralanarak karşılanabilmektedir. Gelişen teknolojik imkânlarla birlikte teleskopik vinç kiralama ile işlemler kolaylaşmaktadır. Kiralama işlemi ile teleskopik vinç elde etmek ekonomik olduğu kadar güvenilir olmaktadır. Teleskopik vinç kiralama işlemi pek çok alanda kullanım için gerekli olmaktadır. Teleskopik vincin en olası işlemi olan ağır kaldırma kiralama sonrası rahatlıkla yapılabilmektedir. Aynı şekilde zemine batik olan ağırlıkları çıkarmak, ağaç taşıma, ağır eşya ve yük taşımalarda kullanılmaktadır. Kiralanan teleskopik vinçler aynı zamanda inşaat sektöründe de oldukça kolay ve güvenli şekilde kullanılabilmektedir. Yüksek katlı binaların işlemlerinde, iskele yapımında, tünel işlemlerinde gerekli faaliyetleri yapabilmektedir.

 

Bakım konusunda uzman kişiler tarafından gerekli bölgeler ve gerekli zaman dilimlerinde bakım, onarımları yapılmaktadır. Teleskopik vinç kiralama aynı zamanda birçok avantajı beraberinde getirmektedir. Teleskopik vinç kiralama işlemi belirlenen süreç içerisinde kullanıma göre fiyatlandırma oluşturmaktadır. Fakat satın alınan teleskobsik vinç gibi ürünler oldukça maliyetli olmaktadır. Teleskopik vinç kiralama işlemi ile gerekli bakım ve onarımlar sonrası kullanılmaktadır. Olası bir kaza ya da güven sisteminde oluşacak bir olumsuzluk söz konusu olmamaktadır. Teleskopik vinç kiralama çeşitleri istenilen alanda kullanılabilmektedir. İnşaat sektörü, yük kaldırma işlemleri gibi pek çok alanda hizmet vermektedir. Kiralama sonucu gerekli görülen alanda hizmet veren vinç kamyonetin girebileceği alanlarda işlem yapabilmektedir.

İşlem yapılacak alanda tercih edilecek teleskopik vinç firmamız tarafından desteklenerek seçilebilmektedir. Teleskopik vinç kiralama makineleri çeşitli hareket kabiliyetine sahip araçlardır. Yatay ve düşey alanda yük, ağırlık kaldırabilmektedir. Destek ayakları sayesinde kolaylıkla ağır yükleri ve zemine batmış makineleri kurtarabilmektedir. Firmamız tarafından kiralanan vinç türleri işleminize göre doğru ve gerekli şekilde seçilebilmektedir. Teleskopik vinç kiralama gibi sabit, mobil ve sepetli vinç türlerinde de kiralama hizmeti vermekteyiz. Her türlü işlem için gerekli koşulları sağlayan vinç türleri hizmetinize sunulmaktadır. Genellikle ağır kaldırmada kullanılan vinçler, hassasiyet gereken ürünlerin taşınmasında da elverişli olmaktadır.

Google’ da arayın: Teleskopik Vinç Kiralama