0 532 302 57 63 ayhanlarvinc@gmail.com

Mobil Vinç Kiralama

Bu yazımızda Mobil Vinç Kiralama Hizmeimizden bahsedeceğiz.

Mobil Vinç Nedir?

Mobil vinçler, adından da anlaşılabileceği gibi seyyar olarak her yere gidebilen, hareketli vinçlerdir. Tekerlekli veya paletli bir yapıda, Tır gibi görünen modellerin yanı sıra standart bir iş makinesi görünümünde olan mobil vinç modelleri de mevcuttur. Mobil vinç kiralama, Mobil vinçler özel olarak imal edilir ve kullanım amacına göre çeşitlilik gösterirler.

Mobil vinçler istenilen yükleri kaldırıp bir başka yere aktarmaya yarayan ve hem iş gücü hem de zaman tasarrufu sağlayan, ağır iş makineleridir. Aynı zamanda kolaylıkla gerekli emniyet önlemleri alınabilen ve kullanımı çok karmaşık olmayan yardımcı makinelerdir.

mobil-vinc-kiralama

mobil-vinc-kiralama

Mobil vinçler inşaat sahasından, makine sanayisine kadar birçok alanda kullanılmaktadır. Tüm bu kullanım alanlarının yanı sıra ev eşyası taşıyacak nitelikte tasarlanan mobil vinçler de bulunmaktadır. Kullanım amacı ne olursa olsun her mobil vincin özelliği, yük taşıma kapasitesi, çalışma prensipleri farklılık gösterebilir. Fakat bütün mobil vinçlerin tek kullanım amacı; istenilen yükün bir yerden başka bir yere kaldırılarak taşınmasıdır.

Mobil vinçlerin avantajları

– Mobil, taşınabilir olması
– Her yere ulaşım kolaylığının olması
– Pratiklik ve kullanım kolaylığı sağlaması
– Kısa mesafelerde istenilen yükün taşınmasında kolaylık sağlaması

Mobil vinçlerin dezavantajları

– Çok ağır yükler için uygun olmaması
– Sadece kısa mesafede yük aktarımı için dizayn edilmiş olması
– Yükün taşınması esnasında tehlikelere açık olması
– Eğimli arazilerde devrilme riskinin bulunması

Mobil vinçlerde iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili önlemler nelerdir?

Mobil vinçler ağır iş makineleri kapsamında değerlendirilmektedir. Dolayısıyla iş sağlığı ve güvenliği için gereken önlemlerin alınması ve yürürlükte bulunan kuralların dikkatle uygulanması son derece önemlidir. Örneğin mobil vinçlerin kullanımı esnasında vinç’e 25 metreden daha fazla yaklaşılmaması gerekir. Kullanılan mobil vinçlerin Üzerlerinde gerekli güvenlik önlemleri için uyarı levhalarının bulunması önem arz eder. Tüm vinçler olduğu gibi mobil vinçlerin de teknik yeterliliği olan donanımlı operatörler tarafından kullanılması gerekir.

Google’ da Arayın: Mobil Vinç Kiralama